16.10.2018 / Gösterim Sayısı : 116

Altunhisar İlçemizde Çiftçilerimize Alet Ekipman Dağıtım Töreni Düzenlendi.

#Altunhisar Ulukışla Köyü

Konya Ovası Projesi Bölge İdaresi Başkanlığı destekleri ile Altunhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Hijyenik Üretim Sağlıklı Besin Projesi" ile "Gübre Yönetimi Projesi" kapsamında alet ekipman dağıtım töreni düzenlendi.

Altunhisar Ulukışla Köyünde düzenlenen törene Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergun, Selim Gültekin, Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, İl Tarım ve Orman Müdürü Asım Baş, kurum amirleri ve davetliler katıldı.

Altunhisar Kaymakam Vekili Cemil KILINÇ tarafından projeler hakkında yapılan bilgilendirme ve Altunhisar Müftüsü tarafından yapılan duanın ardından alet ve ekipmanlar çiftçilerimize dağıtıldı.

Konya Ovası Projesi Bölge İdaresi Başkanlığı destekleri ile Altunhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Hijyenik Üretim Sağlıklı Besin Projesi" kapsamında Keçikalesi Beldesi ve Ulukışla Köyü yaylasında 2 adet ilaçlı koyun yıkama havuzu yapılmış ve 20 küçükbaş (koyun-keçi) üreticisine Koyun Sağım Makinası, Koyun Kırkım Makinası, Mini Güneş Enerji Paneli, İlkyardım Seti, Tulum ve Çizme dağıtılmıştır.

Yine Konya Ovası Projesi Bölge İdaresi Başkanlığı destekleri ile Altunhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Gübre Yönetimi Projesi" kapsamında Altunhisar İlçe Merkezi ve bağlı köy ve kasabalarda üretim yapan üreticilerimizin kullanımına sunulmak üzere 15 Tonluk Gübre Taşıma Römorku, 12 Tonluk Gübre Dağıtma Römorku, Katı Gübre Karıştırma Makinası, Gübre Yükleme Kepçesi teslimi yapılmıştır.


''