T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Niğde Tarım Çalıştayı Gerçekleştirildi

Yayın Tarihi : 14.3.2022
Niğde Tarım Konseyi tarafından düzenlenen Niğde Tarım Çalıştayı gerçekleştirildi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine gerçekleştirilen çalıştaya Niğde Tarım Konseyi Başkanı ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, İl Müdürümüz Asım Baş, öğretim görevlileri, tarımsal alanda faaliyet gösteren kamu ve özel sektör temsilcileri ile iş dünyasından çok sayıda iş insanı yer aldı.
Yoğun katılımla Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen çalıştayda, Hayvansal Üretim, Bitkisel Üretim, Gıda-Sanayi ve Dış Ticaret olmak üzere dört sektörde, Büyükbaş Hayvancılık, Küçükbaş Hayvancılık, Arıcılık ve Kanatlı Hayvancılık, Meyve Üretimi, Sebze Üretimi, Tahıllar ve Baklagiller, Endüstri Bitkileri ve Çayır, Mera ve Yem Bitkileri konularından oluşan toplamda sekiz alt başlık ele alındı.
Niğde Tarım Çalıştayı’na ayrıca AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Teksin ve AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç da öğleden sonraki oturuma ziyarette bulunarak desteklerini ifade ettiler.
Niğde Tarım Çalıştayı, raporların sunumunun ve çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.