T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ BAYİİLERİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Yayın Tarihi : 8.6.2022

Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması İle Depolanması Hakkında Yönetmelik kapsamında İlimizde faaliyet gösteren bitki koruma ürünü satan bayilerimize bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürlüğümüzde gerçekleşen toplantıya Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Turhan DEMİR , İlimizde  Bitki Koruma Ürün bayii sorumluları ve konu ile ilgili teknik personeller katıldı.

Toplantıda bitki koruma ürünleri konu sorumlusu Ziraat Mühendisi Gültekin ERGÜL tarafında Bitki  Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ve Depolanması hakkında yönetmenlikle ilgili sunum yapıldı.  Bakanlıkça ruhsatlı bitki koruma ürünlerini kare kodlu giriş ve çıkışlarının kesinlikle Bitki Koruma Ürünleri Takip Sistemi üzerinden yapılmasının zorunlu olduğunu belirten ERGÜL; Bitki Koruma Ürünlerinin ruhsat sahibi kişiler nezaretinde satılması gerektiği, ürüne ruhsatlı olmayan Bitki Koruma Ürünleri tavsiyelerde bulunulmaması, bunları yapan bayilere karşı ise çok büyük ceza ve yaptırımlar olduğu, onun için bütün bayilerin buna özellikle dikkat etmesi gerektiğini belitti.